Badania Przeprowadzone Na Zlecenie PKO BP

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Gemius na zlecenie banku PKO BP, brak opłat za korzystanie z licznych bankomatów to kluczowa kwestia brana pod uwagę przez klientów przy wyborze konta bankowego. Tę informacje próbują wykorzystywać kolejne banki, które w swoich ofertach gwarantują bezprowizyjne korzystanie z sieci bankomatów. W efekcie taki dodatek do rozliczeniowego rachunku bankowego stał się normą. Powinno to cieszyć przede wszystkim klientów, którzy będą mieli coraz mniej problemów z wypłacaniem swojej gotówki.oszczednosci

Analitycy rynku bankowego potwierdzają, że jeżeli banki chcą przyciągnąć nowych klientów do zakładaniu u nich nowych kont osobistych Aerheads, muszą zaproponować im darmowe korzystanie ze wszystkich bankomatów przynajmniej w Polsce.

Takie rozwiązania w swoich ofertach już od dłuższego czasu miały między innymi Alior Bank czy BZ WBK. Jednak w ostatnich tygodniach pojawiła się grupa kolejnych banków oferujących takie rozwiązania w swoich rachunkach ROR. Są to na przykład wspominany już PKO BP, Millenium Bank czy BPH.

Jeszcze pół roku temu większość kont charakteryzujących się przywilejem darmowego wypłacania gotówki z bankomatów było przeznaczonych dla osób wykazujących pewne wymagania. Taki przywilej miały osoby z wysokimi miesięcznymi wpływami na rachunek NJA, lub takie które dokonywały sporą liczbę transakcji bezgotówkowych. Teraz darmowa usługa korzystania z bankomatów dostępna jest praktycznie dla wszystkich klientów.

Kluczowym czynnikiem, który miał na to wpływ było wymuszenie przez Visa i Master Card zmniejszenie opłat przez sieci bankomatowe, dotyczyło to głównie Euronetu i CashForYou. W efekcie znacznie zmniejszyło to koszty banków, które w obecnej sytuacji mogą pozwolić sobie na umożliwienie swoim klientom bezpłatnie wypłacać gotówkę.