Gdzie Po Najlepszą Lokatę

Najlepsza lokata powinna zawierać w sobie dość duże oprocentowanie, które pozwala na niej zarobić ale również długi czas trwania jak i brak limitu kwoty jaką można na nią wpłacić, niestety bardzo rzadko banki w Polsce przystępują na takie warunki. Banki oferują lokaty na okresy rozliczeniowe 1, 2,3, 6,12, 24 miesiące co daje doskonałe pole do popisu dla wypromowania banku lokatą 7% i więcej.

Aby inwestować pieniądze w lokaty inwestycyjne oczywiście trzeba posiadać dobre zaplecze gotówkowe umożliwiające taki „skok”, bo jest to jednak zamrożenie dużej ilości kapitału, który bez względu na wszystko traci na wartości ulegając inflacji co znacznie ogranicza zysk z tego płynący i sprawia że pieniądze dosłownie zachowują się jak „zamrożone” posiadając dalej tą samą wartość konsumpcyjną. Chyba marzeniem każdego inwestora jest posiadanie wysoko oprocentowanej lokaty podczas głębokiej deflacji co sprawia że stopa deflacji zachowuję się jak drugie oprocentowanie i daje duże zyski dla inwestora.

Wysokość oprocentowania lokaty zależy też od jej długości, kiedy oglądamy rankingi lokat i ich długości możemy zauważyć że banki zachęcają nas do inwestowania w lokaty krótkoterminowe i wysoko oprocentowane, które dużego zysku przynajmniej inwestorom nie dają jednak sprawiają że banki dostają zastrzyk gotówki. Więcej szczegółów poznasz na udziele pożyczki prywatnie. Dla przeciętnego Kowalskiego zainwestowanie 100 000 zł w lokatę jest czymś abstrakcyjnym i powinno być też dla zwykłego inwestora, ponieważ na tak nisko oprocentowanych lokatach jakich dzisiaj mamy do dyspozycji lokaty możemy traktować tylko i wyłącznie jako sposób na zamrożenie naszych oszczędności i ochronienie jej przed inflacją.

Na teraz inflacja jest bardzo niska, tak niska że powinniśmy tu mówić o deflacji rzędu 2%, która ma miejsce od lipca i do teraz rosła a teraz przychodzi znowu ku inflacji kończąc małą hossę dla inwestorów na rynku lokat bankowych w Polsce co możemy zawdzięczać po części naszym rządzącym którzy boją się deflacji.