Pozycjonowanie z SEO PBN hosting

Właśnie rozpoczynasz pozycjonowanie swojej strony i wolałbyś uniknąć kar wyszukiwarki za spamowe linki? Jeżeli TAK właśnie jest, to powinieneś zapoznać się z typami stron, z których linki mogą zostać uznane za SPAM. Oto one:

 1. Strona będąca czystym spamem.
  Taką stronę można rozpoznać na pierwszy rzut oka. W zdecydowanej większości dominuje tam automatycznie generowany bełkot, treści kopiowane z agregatorów RSS innych stron internetowych, maskowanie słów kluczowych i linków, oraz inne rażące naruszenia wytycznych dla webmasterów.
 2. Strona posiadająca spam generowany przez użytkowników.
  Do tego worka można wrzucić wszelkiej maści słabej jakości katalogi stron internetowych i katalogi artykułów, które nie posiadają żadnej moderacji. Na takie strony przedostaje się cała masa spamu od użytkowników: powielane wpisy, spam w komentarzach pod wpisami itd. Link z takiej strony szybko zostanie uznany za spam, szkodząc linkowanej stronie.
 3. Strona z bardzo słabą treścią.
  Zdarza się, że za spam mogą zostać uznane linki ze stron o bardzo słabej treści. Może to dotyczyć zwłaszcza stron tworzonych w oparciu o tekst synonimiczny, blogów moderowanych, aczkolwiek zawierających pewną część treści oryginalnych i treści kopiowanych, forów dyskusyjnych, a nawet podstron w serwisach partnerskich.
 4. Twoja strona internetowa.
  Jeżeli na swojej stronie internetowej posiadasz specjalną podstronę na którą dodajesz linki do partnerów i innych stron, to również mogą one zostać uznane za spam. Właśnie dlatego odradza się dodawać stronę do katalogów wymagających linku zwrotnego.