Sprawdzone informacje o przepisach ruchu drogowego

Szukasz sprawdzonych informacji o przepisach ruchu drogowego obowiązujących w Polsce lub innym europejskim kraju? Korzystasz z usług firmy oferującej przewozy do Londynu? Wybierasz się za granicę i nie wiesz co powinno znaleźć się w wyposażeniu samochodu wedle przepisów kraju, do którego jedziesz?

W serwisie przepisydrogowe.eu znajdziesz odpowiedź na każde nurtujące cię pytanie. W jasny sposób wyjaśniamy najważniejsze aspekty ruchu drogowego i obowiązującego prawa. Pomagamy także rozwikłać trudne zagadnienia z kodeksu ruchu drogowego i uprawnienia służb mundurowych względem kierujących pojazdami.

Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce już od kilkunastu lat, każdy samochód poruszający się po naszych drogach, musi być wyposażony w gaśnicę i trójkąt ostrzegawczy. Brak któregoś z tych przedmiotów, w przypadku zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, skutkuje wypisaniem mandatu.

Brak gaśnicy może być również przyczyną niedopuszczenia samochodu do ruchu drogowego, przez stację diagnostyczną, wykonującą obowiązkowe badanie techniczne pojazdu. Choć nie jest to obowiązkowe, ale dla własnego bezpieczeństwa, gaśnica przewożona w aucie powinna mieć ważną legalizację i być regularnie konserwowana. Trzeba ją umieścić w miejscu łatwo dostępnym, z którego w razie potrzeby można ją natychmiast wyjąć.

Trójkąt odblaskowy jest także obowiązkowym elementem wyposażenia. Przepisy nakazują jego użycie podczas awarii samochodu na drodze, a także podczas holowania niesprawnego pojazdu. Oczywiście trójkąt powinien mieć odpowiednią homologację.

Oprócz obowiązkowych z mocy prawa elementów wyposażenia samochodu, należy również dla własnego bezpieczeństwa podczas podróży, zaopatrzyć się w inne przydatne akcesoria.